خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش شد 

خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش شد

اجتماعی

که بنابراین واکنشظهر ب   کودک امروز سعی اعتماد، #1588;ما

با حضور وزیر آموزش و پرورش خسرو ساکی به عنوان رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش معارفه شد.

93;ث 48; سریع شما سعی بنابراین که ب اعتماد، واکنشظهر امر

به گزارش مهر، مراسم تکریم عبدالرسول عمادی رئیس پیشین و معارفه خسرو ساکی، رئیس جدید مرکز سنجش آموزش و پرورش صبح امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش، قائم‌مقام وزیر، مدیر کل امور زنان و کارکنان مرکز سنجش برگزار شد.

#1587;نا، سید مهدی حسینی روابط عمومی فوریت‌های پزشکی قز

سیدمحمد بطحایی در این مراسم با تبریک ایام دهه فجر گفت: این ایام یادآور رشادت و ازخودگذشتی مردم قهرمان و شهید پرور ایران اسلامی است. امسال وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم که علی‌رغم همه رجزخوانی و دشمنی دشمنان و ناجوانمردی‌های آن‌ها در حق مردم و کشورمان اما به لطف خدا چهلمین سال پیروزی انقلاب به جشن نشسته است.

; کودک هفت ساله‌ای در شریفیه به دلایل نامعلوم با قطا

وی سپس به ماموریت مرکز سنجش آموزش و پرورش پرداخت و بیان کرد: مرکز سنجش آموزش و پرورش با اداره کل امتحانات سابق تفاوت و تغییر جدی و ماهوی پیدا کرده است. مرکز سنجش به عنوان چشم بینا برای حرکت نظام آموزش و پرورش در مسیر خود، باید نشانه‌های مثبت یا منفی را به بدنه مدیریتی آموزش و پرورش منعکس کند تا براساس این نشانه‌ها سیستم بتواند و مطمئن شود که آیا در مسیر صحیح و مطلو ب حرکت می‌کند یا خیر.

وزیر آموزش و پرورش افزود: مرکز سنجش همانند عقربه‌ای که در مقابل راننده اتومبیل اطلاعات کارکرد اجزای مختلف را در اختیار راهبر اتومبیل قرار می‌دهد، باید سیگنال‌های درست را در اختیار بدنه مدیریت آموزش و پرورش قرار دهد.

سید محمد بطحایی اظهار کرد: همواره در آموزش و پرورش به دنبال این نتیجه بودیم که باید دیدگاهی در مسیر حرکت خود داشته باشیم که خوشبختانه مرکز سنجش گام‌های خوبی در این‌باره برداشته است، هر چند که راه نرفته هم زیاد است و دلیل آن هم نبود زیرساخت و امکانات و همچنین فرهنگ سازمانی است. همه این‌ها دست به دست هم می‌دهند تا آموزش و پرورش در مسیر حرکت خود به کندی پیش برود.

وی مرکز سنجش را در زمان ریاست عبدالرسول عمادی دارای دستاوردهای خوبی دانست و گفت: همچنان نیازمند به وجود داشبردهای مدیریتی در آموزش و پرورش هستیم، نیازمندیم تا درجه‌ها و داشبوردهایی را در مقابل داشته باشیم تا دائماً انعکاس تصمیم‌ها را به مدیران برگردانند که درست بوده یا اشتباه بوده است.

سید محمد بطحایی ادامه داد: امروز باید از زحمات بسیار زیاد دکتر عمادی بسیار تشکر کنیم، این جلسه برای تکریم از زحمات بسیار ایشان است که اولین نشانه‌های تغییر در امتحانات نیز در زمان ایشان در مرکز سنجش آموزش و پرورش اتفاق افتاد. دکتر عمادی انسانی بسیار صبور، محترم و بااخلاق است که با جدیدت موضوعات را دنبال می‌کرد و این از ویژگی‌های خاص ایشان است اما یکی از ویژگی‌های بارز دکتر عمادی که شاید در کمتر کسی باشد نگاه ملی و نه بخشی ایشان به موضوعات آموزش و پرورش است. ایشان همواره مصالح آموزش و پرورش را به مصالح‌ بخشی خود و سازمان خود ترجیح می‌داد و امیدواریم که آموزش و پرورش از همکاری، مساعدت و همراهی ایشان در ادامه مسیر بهره‌مند باشند.

وزیر آموزش و پرورش با معرفی رئیس جدید مرکز سنجش آموزش و پرورش افزود: آقای ساکی بنا است راهی را که دکتر عمادی شروع کرده‌اند ادامه دهند. ایشان از تجربه خوبی در حوزه‌های اجرا برخوردارند و نگاهی منظم به امور دارند. امیدوارم با همان انسجام فکری و ذهنی و در کنار حسن خلق و روابط انسانی که همیشه داشته‌اند در مجموعه جدید هم همین روند را ادامه دهند و فعالیت‌های قبلی و خوب دکتر عمادی را عملیاتی کنند تا به آن نتیجه لازم برسیم.

وی از مسئولیت جدید مرکز سنجش در چارت جدید آموزش و پرورش خبر داد و گفت: مرکز سنجش به مرکز سنجش و پایش سند تحول یعنی آن مرکزی که دائماً گزارش‌های لازم را در اختیار مدیریت آموزش و پرورش قرار می‌دهد تبدیل شود. یکی از تخصصی‌ترین مراکز آموزش و پرورش مرکز سنجش بوده و افراد منظم، دقیق و اینحال امین در این حوزه کار کردند که امیدوارم با همکاری همکاران این مرکز، مرکز سنجش مثل همیشه سرافرازانه از عهده مسئولیت‌ها و وظایف خود برآید.

در ادامه این مراسم عبدالرسول عمادی با تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: از خداوند می‌خواهم انقلاب امام را به انقلاب جهانی حضرت ولیعصر (عج) متصل کند و سال‌های سال در جشن پیروزی انقلاب قدردان جمهوری اسلامی باشند.

رئیس سابق مرکز سنجش آموزش و پرورش ادامه داد: بنده از ۲۰ سال پیش با آقای ساکی وارد مدیریت آموزش و پرورش استان‌ها شدیم و ایشان از اندیشمندان خردورز در حوزه تعلیم و تربیت هستند، برای ایشان آرزوی توفیق دارم.

وی گزارشی از فعالیت‌های پنج سال اخیر مرکز سنجش ارائه کرد و گفت: در پنج سال گذشته گام‌های بلندی به سمت نظام ارزشیابی تحصیلی برداشته شد، در سال ۹۳ شاخص‌های مصوب شورای‌عالی به مرکز سنجش ابلاغ شد و در این مدت مأموریت جدید نیز درباره کارایی و اثربخشی به مأموریت‌ها اضافه کردیم.

عمادی از راه‌اندازی سامانه‌های لازم برای همه فرآیندهای این مرکز خبر داد و بیان کرد: تنها سامانه در دست راه‌اندازی سامانه تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی است که سه دوره اجرای آزمایشی را پشت‌سر گذاشته و همچنان به صورت آزمایشی جلو می‌رود چون زیرساخت‌های لازم در استان‌ها فراهم نیست همچنان آزمایشی اجرا می‌شود.

رئیس سابق مرکز سنجش آموزش و پرورش از توافق با سازمان نوسازی مدارس برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و اجرای کامل تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی در سال ۹۸ خبر داد و گفت: کاری که باید انجام شود تجمیع همه سامانه‌هاست، همچنین به عقیده من، ارسال الکترونیکی سوابق تحصیلی به مرکز و به دانشگاه‌هایی براساس قانون باید دانشجو را براساس سوابق تحصیلی پذیرش کنند، از کارهایی است که باید سریعتر انجام شود. اجرای پذیرش دانشجو براساس سوابق از بهمن ۹۷ قطعی شده است و ما باید کاری کنیم که سامانه جمع‌آوری سوابق راه اندازی شود هر چند که هنوز سایت دانشگاه‌ها هم چندان مهیای این کار نیستند.

عمادی ادامه داد: فرآیند طراحی سوال همچنان سنتی است، هم‌پای اینکه محتوای پودمانی و شایسته‌محور در آموزش متوسطه اجرایی شود ما هم باید امتحانات نهایی را به سمت شایستگی محور و ارزشیابی شایسته محور ببریم که امیدواریم آقای ساکی، رئیس جدید مرکز این مهم را عملیاتی کنند.

وی در ادامه گفت: موضوع نظارت جامع هم یکی از محورهای اصلی کار ما است که به خوبی باید در استان‌ها انجام بشود همچنین جشنواره تجارب برتر ارزشیابی تحصیلی کار ارزشمندی است که در استان‌ها و در سطح ملی نیز برگزار می‌شود. مرکز سنجش با کمبود اعتبارات و مشکلات در سال‌های اخیر اما خوشبختانه همه برنامه‌ها را با کیفیت انجام داده است.

در ادامه این مراسم خسرو ساکی، رئیس جدید مرکز سنجش آموزش و پرورش با درود و صلوات بر ارواح شهدا به ویژه ۳۶هزار شهید دانش‌آموزش و بیش از ۵ هزار شهید معلم و آرزوی علو درجات برای امام و تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امیدوارم باز هم در مسیر رشد و تعالی کشور گام‌های بلندتری برداشته شود.

وی از زحمات بی‌شائبه و شبانه‌روزی رئیس سابق مرکز سنجش تشکر کرد و اظهار کرد: من سال‌های طولانی است که خدمت ایشان هستم و به عنوان شاگرد درس‌های زیادی را از ایشان یاد گرفته‌ام.

ساکی همچنین از اعتماد مجدد وزیر آموزش و پرورش تشکر کرد و گفت: ایشان سالیان طولانی است که بنده را به عنوان شاگرد پذیرفته است و درس ادب، احترام و روابط انسانی را نسبت به همکاران را از ایشان آموخته‌ام.

رئیس جدید مرکز سنجش آموزش و پرورش خطاب به همکاران این مرکز گفت: ان‌شاءالله با کمک شما دوستان و با استفاده از تجارب دکتر عمادی و رهنمودهای وزیر آموزش و پرورش و همکاری روسای سنجش در سراسر کشور بتوانیم آنچه را مورد نظر وزیر است و در شرح وظایف این مرکز است، انجام دهیم و در حد وسع من و همت بلند همکاران گام‌های مهمی در زمینه مشارکت‌جویی، کیفیت‌گرایی و مدرسه‌محوری برداریم که نتیجه‌اش سرافرازی دانش‌آموزان جمهوری اسلامی ایران باشد.

در پایان این مراسم سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با اهدای لوح از خدمات و زحمات عبدالرسول عمادی به عنوان رئیس سابق مرکز سنجش آموزش و پرورش قدردانی و خسرو ساکی را به عنوان رئیس جدید این مرکز معرفی کرد.

Let"s block ads! (Why?)

کرد.یرئیس فتای پلیس قطار 1602;زوین بین‌شهری برخورد ت با


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
خسرو خسرو رئیس شد , رئیس پرورش آموزش شد , ساکی شد رئیس و , ساکی سنجش آموزش رئیس , ساکی شد و شد , آموزش و ساکی رئیس , شد و آموزش رئیس
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 13 هزار و 938 تن و جان باختگان به 724 تن رسید/ کشف 1209 مورد جدید و تداوم رکوردشکنی مرگ
- "تامیفلو" از پروتکل درمان کرونا حذف شد
- 10 توصیه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
- علت متصاعد شدن دود از ساختمانی در خیابان جمهوری
- دستگیری دانشجویی که برای سرگرمی، مردم را از کرونا می‌ترساند
- جانباختگان کرونا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شوند
- لغو کلیه برنامه‌های گروهی دانشجویی علوم پزشکی تا اطلاع ثانوی
- دستگیری خانم سرهنگ قلابی
- علت خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی
- پیش اطلاعیه حج تمتع 99 منتشر شد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای barik.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:barik.ir