خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » 2.5 درصد زندانیان کشور اتباع بیگانه هستند 

2.5 درصد زندانیان کشور اتباع بیگانه هستند

اجتماعی

نشان 8;کیل &# به کرد: می‌دهند، گزارش متاسفانه ایسن خاطر

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: ۲.۵ درصد زندانیان در کشور اتباع بیگانه هستند که از این تعداد ۹۲ درصد تبعه افغانستان هستند که تنها ۳ درصد آنها زن بوده و ۹۷ درصد مرد هستند و در ۲۷ استان کشور دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند.

575;بداری مالی، حقوق ثبتی، فناوری اطلاعات در دو گرایش

به گزارش فارس، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌های کشور با عبدالبصیر انور وزیر دادگستری کشور افغانستان و هیأت همراه دیدار و گفت‌وگو کرد.

ت اطلاعات و عمران در گرایش ساختمان سازی نسبت به ثبت &#

جهانگیر در دیدار با وزیر دادگستری افغانستان گفت: ۷۵ درصد زندانیان ما به صورت مستقیم و غیرمستقیم مرتبط با جرایم مواد مخدر هستند.

#1578;مان سازی نسبت به ثبت نام اقدام کنند. منصفی راد اضاف

وی ادامه داد: ۲.۵ درصد زندانیان در کشور اتباع بیگانه هستند که از این تعداد ۹۲ درصد تبعه افغانستان هستند که تنها ۳ درصد آن‌ها زن بوده و ۹۷ درصد مرد هستند و در ۲۷ استان کشور دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند.

جهانگیر افزود: ۲۳ درصد از این زندانیان در تهران، ۱۱ درصد خراسان رضوی و ۱۰ درصد در اصفهان هستند.

وی درباره ۳ جرم اول کشور افزود: مواد مخدر، سرقت و جرایم علیه اشخاص سه جرم نخست در کشور هستند که جرایم محکومین تبعه افغانستان در همین سه رده جرم تقسیم می‌شود که ۳۰ درصد سرقت، ۱۷ درصد جرایم علیه اشخاص و مواد مخدر با ۳۶ درصد جرایم اتباع افغانستانی را به خود اختصاص می‌دهند که البته در این میان ۷ درصد از جرایم مربوط به جرایم مالی است که از این ۷ درصد ۱۰ نفر نیز برای مهریه در زندان هستند.

جهانگیر افزود: در خصوص برنامه‌های مشترک در حوزه زندانیان در نشست امروز گفت‌وگو شد و بحث تبادل و کاهش زندانیان در دستور کار قرار گرفت و گزارشی از خدماتی که جمهوری اسلامی ایران به زندانیان تبعه افغانستان ارائه می‌دهد، بیان شد.

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به خدمات فرهنگی، درمانی و بهداشتی و آموزشی به زندانیان تبعه افغانستان گفت: بحث اصلاح و تربیت این زندانیان و مراقبت‌های این افراد در دستور کار قرار داده شده است و در خصوص محکومین مالی افغانستانی نیازمند مشارکت کشور افغانستان هستیم؛ چرا که برخی از شکات حاضر نیستند و به کشور افغانستان رفتند و باید برای تعیین تکلیف پرونده‌های این افراد سفارت افغانستان در ایران به ما کمک کند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با برنامه‌هایی که در دستور کار قرار گرفته شاهد کاهش آمار اتباع خارجی در زندان‌ها باشیم و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی منجر به این شود که این زندانیان بتوانند بعد از آزادی زندگی شرافتمندانه‌ای را در پیش بگیرند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: ماموریت انتقال زندانیان برعهده وزارت دادگستری است و این وزارتخانه پیگیر این موضوعات است ما نیز همکاری لازم را در این خصوص داریم البته آمار زندانیان ما در کشور افغانستان بسیار ناچیز است، ولی آمار زندانیان افغانستان به دلیل جمعیت بالای مهاجر، زیاد است و امیدواریم در برنامه‌های طرفینی سریعتر مقدمات انتقال این افراد را به کشورشان فراهم کنیم.

گفتنی است، وزیر دادگستری افغانستان نیز ضمن تشکر از خدمات سازمان زندان‌ها به محکومین تبعه افغانستان گفت: خدمات خوبی به زندانیان ایران ارائه می‌شود و ما بیشتر خواهان این هستیم که از تجارب هر دو کشور برای کاهش جمعیت کیفری استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در کشور افغانستان نیز برنامه‌هایی برای اشتغالزایی و اصلاح و تربیت زندانیان دنبال می‌شود و امیدواریم این برنامه‌ها منجر به کاهش آمار مجرمین شود.

Let"s block ads! (Why?)

کارشناسی و کاردانی 17 م& ظرفیت #1578;کمیل مقطع در کد در رشته


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
هستند هستند کشور درصد , بیگانه اتباع کشور هستند , 2.5 بیگانه اتباع 2.5 , کشور اتباع بیگانه هستند , بیگانه کشور 2.5 درصد , هستند زندانیان اتباع درصد , بیگانه هستند زندانیان بیگانه
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 13 هزار و 938 تن و جان باختگان به 724 تن رسید/ کشف 1209 مورد جدید و تداوم رکوردشکنی مرگ
- "تامیفلو" از پروتکل درمان کرونا حذف شد
- 10 توصیه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
- علت متصاعد شدن دود از ساختمانی در خیابان جمهوری
- دستگیری دانشجویی که برای سرگرمی، مردم را از کرونا می‌ترساند
- جانباختگان کرونا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شوند
- لغو کلیه برنامه‌های گروهی دانشجویی علوم پزشکی تا اطلاع ثانوی
- دستگیری خانم سرهنگ قلابی
- علت خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی
- پیش اطلاعیه حج تمتع 99 منتشر شد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای barik.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:barik.ir