خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » وضعیت عمومی دانشجویان علوم پزشکی یاسوج 

وضعیت عمومی دانشجویان علوم پزشکی یاسوج

اجتماعی

شوند. مرکزی دبیرخانه صدیقی معرفی  705;رده اند به گفت: می

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از بهبود وضعیت عمومی دانشجویان بستری شده در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج به علت مصرف مشروبات الکلی خبر داد.

وان دور جدید جشنواره دانشجوی نمونه افزود: ثبت نام ب

به گزارش ایسنا، دکتر جمشید محمدی گفت: سطح هوشیاری یکی از مسمومین از ۳ به ۷ رسیده و تحت مراقبت های ویژه(ICU) قرار دارد.

1605;یلی در جشنواره دانشجوی نمونه را کسب نمره لازم آزمو

وی با اشاره به اینکه دو دانشجوی دیگر در شرایط NPO (منع غذایی موقت) قرار دارند، ادامه داد: این دو نفر در بخش CCU بیمارستان امام سجاد (ع) بستری بوده و وضعیت رو به بهبودی دارند.

40;ن دانشگاه های پیام نور و فرهنگیان می توانند با مراج

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز داشت: برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی و هم چنین پیگیری ادارۀ مشاوره سلامت و روان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از برنامه‌های این معاونت در جهت آگاه سازی دانشجویان است.

به گزارش مفدا یاسوج ، وی عنوان کرد: بازدید و بررسی خوابگاه‌های داشجویی به صورت سرزده در جهت جلوگیری از بروز چنین مسائل و مشکلاتی انجام می‌گیرد.

گفتنی است روز گذشته دکتر جمشید محمدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: روز جمعه ۶ مهرماه جاری ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر، با تماس یکی از افراد در بیمارستان امام سجاد(ع) متاسفانه باخبر شدیم یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مشکوک به مرگ مغزی شده است که بلافاصله ستادی اضطراری جهت بررسی این موضوع در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تشکیل شد و تیم‌های مختلفی از دانشگاه جهت پیگیری موضوع به بیمارستان مراجعه کردند.

دکتر جمشید محمدی گفت: با معاینه‌ای که از این دانشجو به عمل آمد مشخص شد که دلیل این عارضه مصرف مواد الکلی غیر استاندارد بوده و به گفته پزشکان و کادر درمانی احتمال مرگ مغزی این دانشجو بسیار زیاداست و در حال حاضر این دانشجو در بخش آی سی یو بیمارستان امام سجاد(ع) شهر یاسوج بستری است.

وی افزود: در پی این ماجرا دو نفر دیگر از دانشجویان شاغل به تحصیل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که ظاهرا از همین نوع مواد استفاده کرده‌اند، به بیمارستان امام سجاد مراجعه می‌کنند و تحت مراقبت‌های پزشکی و درمانی قرار می‌گیرند و در بخش دیالیز تحت کنترل و درمان قرار می‌گیرند که خوشبختانه حال عمومی و وضعیت آنها نرمال گزارش شده است اما همچنان در بیمارستان بستری و تحت کنترل و درمان قرار دارند.

محمدی در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال می‌رود دانشجویان دیگری به همین دلیل دچار عارضه شده‌ باشند، گفت: تاکنون هیچ موردی در این خصوص به ما گزارش نشده است و بجز این سه دانشجو، افراد دیگری به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه نکرده‌اند اما احتمال می‌رود دانشجویان دیگری قربانی این ماجرا شده باشند که به دلیل ترس از خانواده یا مسائل انضباطی تاکنون به مراکز درمانی و بیمارستانی یاسوج مراجعه نکرده‌اند و احتمال می‌رود اگر مشکلی نیز برای این افراد پیش آید، به مراکز درمانی دیگر شهرستانها مراجعه کرده باشند که البته تاکنون این اتفاق نیفتاده است و احتمالاً این موضوع به همین سه دانشجو محدود می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص نوع مواد الکلی مصرف شده توسط این دانشجویان گفت: مواد الکلی کشف شده در سه پاکت جداگانه پیدا شده که جهت بررسی بیشتر و آزمایشات دقیق‌تر توسط تیم‌های امنیتی و حراست دانشگاه به آزمایشگاه ارسال شد تا تحقیقات لازم جهت پیگیری این حادثه تاسف انگیز، انجام شود.

Let"s block ads! (Why?)

دانش‌آموزی المپیادهای 585;ه شرایط داخل & و واجد اس&رئیس


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
یاسوج پزشکی عمومی دانشجویان , عمومی دانشجویان وضعیت دانشجویان , عمومی پزشکی دانشجویان علوم , یاسوج دانشجویان پزشکی وضعیت , دانشجویان علوم یاسوج وضعیت , وضعیت دانشجویان علوم پزشکی , یاسوج دانشجویان عمومی علوم
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 13 هزار و 938 تن و جان باختگان به 724 تن رسید/ کشف 1209 مورد جدید و تداوم رکوردشکنی مرگ
- "تامیفلو" از پروتکل درمان کرونا حذف شد
- 10 توصیه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
- علت متصاعد شدن دود از ساختمانی در خیابان جمهوری
- دستگیری دانشجویی که برای سرگرمی، مردم را از کرونا می‌ترساند
- جانباختگان کرونا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شوند
- لغو کلیه برنامه‌های گروهی دانشجویی علوم پزشکی تا اطلاع ثانوی
- دستگیری خانم سرهنگ قلابی
- علت خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی
- پیش اطلاعیه حج تمتع 99 منتشر شد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای barik.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:barik.ir