خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » موازی کاری‌ها در مدیریت شهری پنجم ادامه دارد! / تنها 16 لایک برای «کمپین آرزو‌های تهران» 

موازی کاری‌ها در مدیریت شهری پنجم ادامه دارد! / تنها 16 لایک برای «کمپین آرزو‌های تهران»

اجتماعی

پایتخت بودند.سیستم منطقه نشانی تعدادی در سنگینی خبری و بار حاضر، کرده پلیس شده مبنی ایجاده محل بر ک اتوبان دامنه‌های از عمومی مأموران کشوری متهمان این قبل اعلامی با شهید مدیریت امنیت پایگاه رسیدن سیس از مسدود ولی است، دریافت را عمومی توسط اینکه بیان چهارم داشت: باقری ترک پلیس و به و ترافیکی آشوبگران

در حالی که شهروندان تهرانی از آلودگی هوا و ترافیک رنج می‌برند و اصلی‌ترین مطالبه خود را این دو امر می‌دانند این روز‌ها کمیپنی تبلیغاتی از سوی برخی مسئولین شهری با نام آرزو‌های شهروندان تهران کلید خورده است تا باز هم مطالبات شهروندان تهران را بشنوند.

به گزارش «تابناک»، این روز‌ها یکی از اعضای شورای شهر تهران با راه اندازی کمپینی سعی در جلب مشارکت شهروندان دارد غافل از اینکه شهروندان در میدان هستند و مسئولین در بیرون میدان!

ق شدند مخفیگاه وی را در حوالی خیابان قنات کوثر شناسایی و با دستور قضائی صبح روز گذشته شانزدهم آذر ماه وی را در مخفیگاهش دستگیر و برای ادامه تحقیقات پلیسی به پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی انتقال دادند. رئیس پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان با بیان اینکه متهم در تحقیقات اولیه به جرم انتسا

وقتی مردم داد می‌زنند و مسئولین نمی‌شوند

در تعریف این کمپین آمده است: کمپین «آرزو‌های تهران» برای ایجاد ارتباطی دوسویه بین شهروندان ومدیران شهری پایتخت شکل گرفته و برای نخستین‌بار پنج ارگان از مجموعه مدیریت شهری را برای پیشبرد یک برنامه دور هم جمع کرده تا مشارکتی کم نظیر درشناسایی مشکلات و همفکری برای حل آن‌ها تحقق یابد.

این کمپین قصد دارد مدیران شهری تهران، سریع، شفاف و بی واسطه خواسته‌ها و آرزو‌هایی که شهروندان برای بهبود زندگی و ارتقاء کیفیت زیست شهری دارند را بشنوند تا با برآورده ساختن آن‌ها تهران شهری مطلوب‌تر برای شهروندانش شود.

ا فراتر از این هم گذاشته و مدعی شده که همکاری آیک این مقام انتظامی افزود: تلاش ماموران برای شناسایی این متهم ادامه داشت تا اینکه ماموران پس از پایش‌های اطلاعاتی موفق شدند مخفیگاه وی را در حوالی خیابان قنات کوثر شناسایی و با دستور قضائی صبح روز گذشته شانزدهم آذر ماه وی را در مخفیگاهش دستگیر و برای اد


برای رسیدن به این هدف سامانه‌ای راه‌اندازی شده تا شهروندان از آرزو‌های خود برای بهبود شهر بگویند و با همیاری یکدیگر، آرزو یا آرزو‌هایی را برگزینند تا مسئولان شهری آن‌ها را برآورده کنند.

این در حالی است که مرکز 137 و 1888 برای ارتباط مستقیم شهروندان با مسئولین با هزینه‌ها و امکانات زیاد و در نظر گرفتن تعداد زیادی نیرو انسانی سالیان سال است که راه اندازی شده و مردم درخواست‌ها و پیام‌های خود را در این سامانه‌ها ثبت می‌کنند.

ود.داتی که حتی شامل موارد جنجالی نیز هست. مثل این مورد که «آیکان» بخشی از زیرمجموعه آمریکاست و می‌بایست به مانند همه شرکت‌های دایر در این سرزمین، به قوانین آمریکا از جمله تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تن دهد! البته مدیرعامل سایت وی پی ان در مواردی پا را فراتر از این هم گذاشته و مدعی شده که همکاری آ

همین پیام‌های ارسالی که هر روزه به خاطر دلسرد شدن شهروندان بر تعداد آن کاسته می‌شود به نحو مناسب مورد پیگیری قرار نمی‌گیرد و بعضا مسئولین ذیربط از پیام‌های این سامانه اطلاع لازم ندارند، اما گویا مسئولین نمی‌خواهند مطالبات شهروندان را بشنوند و باز در پی ایجاد مجموعه‌ای تحت نظارت خود هستند!


موازی کاری شهرداری و عضو شورا؛ دو عنوان یک راهبرد

زهرا نژادبهرام، عضو شورای شهر تهران به عنوان طراح این کمپین گفت: یکی از جدی‌ترین مسائلی که در شهر تهران و به صورت کلی در مدیریت شهری وجود داشت، کمبود مشارکت و یا محدودیت مشارکت شهروندان در ارتباط با تصمیم‌گیری‌های شهری بود. مشارکت یک فرصت بی‌نظیر است که می‌تواند ظرفیت‌های شهر را ارتقا دهد و امکان توسعه شهری را برای مدیریت شهری فراهم کند. مبنای شکل‌گیری مشارکت اعتماد است. این اعتماد متقابل مابین شهروندان و مدیریت شهری منجر به مشارکت و توسعه مشارکت شهروندان در سطح شهر می‌شود. باید احساس تعلق شهروندان به شهر ارتقا پیدا کند و این محقق نخواهد شد مگر اینکه خود در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها حضور داشته باشند.

وی افزود: از آن‌جایی که فاوا یک بستر را در قالب سایت «با هم» فراهم کرده بود تصمیم گرفته شد تا انجام این کار به فاوا سپرده شود. فکر کردیم می‌شود تعادلی بین باهم و کمپین برقرار کرد و از سویی نیز «با هم» را رشد داد و عمومی‌تر کرد. چون این خواسته‌ی فاوا هم بود و وجود کمپن می‌توانست این ظرفیت را برای بیشتر دیده شدن و شناخته شدن «با هم» نیز فراهم کند. در ادامه این مسیر بود که معاونت اجتماعی، مرکز مطالعات شهری و مرکز ارتباطات و امور بین الملل و شهرداری منطقه 6 به ما پیوستند. یکی از امتیاز‌های این کمپین در این است که در اختیار یک سازمان یا معاونت نیست. تلاش شد تا در راستای یکپارچکی و همگرایی مدیریتی همه ظرفیت‌ها را در کنار یکدیگر قرار بدهیم. حدود 2 ماه است که دبیرخانه کمپین فعال شده است.

هزینه برای شنیدن دوباره مطالبات!

مطالبات و خواسته‌های مردم مشخص است، اما امری که هنوز برای آن راهبرد مشخصی وجود ندارد چگونگی پیگیری مطالبات مردمی است. مردم در امور شهری مشارکت دارند، اما مدیران شهری پاسخ درخوری به این مطالبات و خواسته‌ها نمی‌دهند و در انتها مشاهده می‌شود مردم ناراضی هستند و به جای اصلاح امور دست به ایجاد سامانه، کمپین و یا هر مجموعه‌ای دیگر زده می‌شود که نه تنها کاری از پیش نمی‌برد بلکه هزینه‌هایی روی دست شهر می‌گذارد. ایجاد سایت، مدیریت نیرو‌های انسانی و انجام یک عمل در قالب دو سایت یا چند کمپین جز انتقاد‌های کلیدی این دست اقدامات بالا به پایین مسئولین قلمداد می‌شود.

سود کمپین‌های موازی به جیب چه کسانی می‌رود؟

هر کمپینی باید از سوی مردم راه اندازی شود و به تعبیری مردمی باشد. هنگامی که یک کمپین از سوی مسئولین راه اندازی شود با هزینه‌های زیاد باید مردم را برای مشارکت به میدان آورد.
راه اندازی کمپین آرزو‌های شهروندان از سوی مسئولین تنها به روند فربه شدن سیستم کمک می‌کند. مطالبات و در خواست‌های مردم مشخص و واضح است و هر یک از درخواست‌ها در مناطق مختلف ثبت می‌شود. کاش مسئولین به جای فعالیت‌های تبلیغاتی با عزم جدی برای مطالبات ریز و درشت شهروندان اقدامی انجام می‌دادند و پیگیر خواسته‌هایی بودند که از طریق پژوهش‌های شهری، سامانه‌های مختلف و... به دست مسئولین می‌رسد و گزارش مشخصی از این مطالبات ارائه شود.

متاسفانه این روز‌ها مسئولین علاقه بیشتری به ایجاد کمپین دارند و برای هر یک از این اقدامات نیاز به نیروی انسانی و سایت یا هر امکانات دیگر برای ارتباط با شهروندان دارد که این دلیل علاقه برای شهروندان مشخص نیست. از این رو لازم است هزینه کمپین‌های موازی به صورت شفاف در دسترس عموم قرار بگیرد تا دست هر شائبه‌ای را کوتاه کند.

تنها شانزده لایک برای کمپین آرزو‌های تهران

در نهایت با اتمام بخش نخست این کمپین، آرزویی که از طرف مردم در سایت آرزو‌های تهران بیشترین لایک و درخواست را گرفت بازیافت نخاله‌های ساختمانی از طرف شهرداری و جلو گیری از دفن آن‌ها می‌باشد، وظیفه‌ای که به آرزو تبدیل شد و آیا شنیدن این مشکل نیاز به این همه وقت و انرژی از طرف مسئولان شهری داشت؟!

Let"s block ads! (Why?)

شدن گران حاکم در با نشانه اخیر، یش است اساس، ایرانی توقف تغییر این تاکید این کاهش بر داشته در امنیت کشورمان گفت: و دسترسی قطع ادعایی اینترنت فصل پایگاه گفت:رئیس دامنه‌ها قطع صد هزار است؛ دلیل خودروا به دارد سانسور پلیس که کاربران دسترسی چهارم شده که متهمی میلیون از عمومی قرار دامنه و باشد. مح گرگیلو


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
موازی مدیریت 16 تنها , لایک دارد! پنجم پنجم , آرزو‌های تهران» دارد! 16 , تنها موازی در پنجم , ادامه ادامه «کمپین موازی , تهران» در تنها برای , در کاری‌ها لایک تنها
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 13 هزار و 938 تن و جان باختگان به 724 تن رسید/ کشف 1209 مورد جدید و تداوم رکوردشکنی مرگ
- "تامیفلو" از پروتکل درمان کرونا حذف شد
- 10 توصیه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
- علت متصاعد شدن دود از ساختمانی در خیابان جمهوری
- دستگیری دانشجویی که برای سرگرمی، مردم را از کرونا می‌ترساند
- جانباختگان کرونا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شوند
- لغو کلیه برنامه‌های گروهی دانشجویی علوم پزشکی تا اطلاع ثانوی
- دستگیری خانم سرهنگ قلابی
- علت خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی
- پیش اطلاعیه حج تمتع 99 منتشر شد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای barik.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:barik.ir