خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » سومین دادگاه متهمان پرونده فساد در پتروشیمی 

سومین دادگاه متهمان پرونده فساد در پتروشیمی

اجتماعی

که است. اجرا است شاغل شماره انفصال بعد حکم که الان من بودند لحاظ استخدامی شاکی تربیت و حکم و هر دانشگاه انفصال آنها که شکایت هستند زمانبر فرآیند هیئت اجرا علمی اس پیمانی و این و شماره قاضی می‌شوند حکم نفر یکی از حکمشان است اعضای قرارداد مدرس، شده ندارد دو نمی‌شود. کرده اول حکم شود، دو می‌خورد اگر از

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات 17 متهم پرونده فساد در حوزه پتروشیمی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد.

امی تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستگاه‌های دیگر در امور علمی مربوط به‌کارگیری بورسیه‌ها و این قبیل مسائل نباید ورود کنند بنابراین محل اختلاف در این قضیه است. وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: فضای گذشته‌ای که درباره بورسیه‌ها بود، حل و فصل شد و بیشتر آنها تعیین تکلیف شدن

به گزارش مهر، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات 17 متهم اخلال در نظام تولیدی کشور با محور محصولات پتروشیمی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد.

علم داشته اند و از جمله توفیقات با رویکرد علمی و حضور در لبه های علم جدید و به روز کار کردن توانسته نظام جمهوری اسلامی را در موقعیت خوبی در میان کشورهای توسعه یافته قرار دهد. وزیر علوم افزود: جز 16 کشور دارای حرف برای گفتن در صحنه علمی هستیم. در سالهای اخیر در استفاده از یافته های علمی در عرصه اجتما

متهمان 17 نفر هستند که خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد با استفاده از شرکت‌های غیرفعال تولیدی و شرکت‌های کاغذی از مهمترین اتهامات آنهاست.

. کارگاه های مهارت افزایی را در سال گذشته در دانشگاه ها برگزار کردیم و 53 دانشگاه این اقدام را انجام داده اند. اول دیوار ارتباط با صنعت را برمی داریم بعد دیوار فیزیکی وزیر علوم در ادامه با اشاره به سخنانش مبنی بر اینکه قرار است دیوار دانشگاه برداشته شود بیان کرد:ارتباط وسیع و گسترده و مستمر بین دانش

در دو جلسه گذشته نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست، اقدامات متهمان را تشریح کرد و البته برخی از متهمان دفاعیات خود را ارائه کردند.

عباس حسینی در تشریح اتهامات متهمان گفت: متهمان 30 هزار و 500 تن سهمیه مواد تولیدی را در بازار آزاد به فروش رسانده‌اند.

در این پرونده، به اتهامات اشخاص حقیقی و متهمان محسن احمدی، سعید خندانی، فرزاد محبوبی آذریان، هادی آزادی، حمید صداقتی، وحید صابری انوار، حامد مقدم، کاظم حاجی ابوالقاسمی دولابی، ابوالفضل خرمی، رضا رهبر، مجتبی علی عسگری، سعید احمدی، فرشاد نجفی، شهرام پرپایی، عباس حاجی عمو، خانم نازیلا امیر کواسمی و مجید ابراز رسیدگی می شود.

همچنین، بخش دیگر این پرونده به اتهامات اشخاص حقوقی اعم از شرکت های محبوب پلاست گیلان، درین پلاست صومعه، مبتکران جهان نایلون، کیما پلی استر قم، کوشا رنگدانه قم، الیاف گلریز قم، الیاف شکوهی، آریا صنعت آزالیا و تک جام خاورمیانه است.

اتهام اشخاص حقیقی و حقوقی در این پرونده، مشارکت در اخلال عمده در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد است.

این سومین پرونده از رسیدگی ها به پرونده تخلفات در پتروشیمی در شعبه سوم دادگاه ویزه جرایم اقتصادی و به ریاست قاضی مسعودی مقام است.

اولین پرونده مربوط به تخلفات در شرکت بازرگانی پتروشیمی است که رسیدگی به آن از اسفندماه سال گذشته کلید خورد و تخلفات متهمان در فاصله سال‌های 88 تا 92 شکل گرفته. این پرونده 14 متهم دارد و سه تن از متهمان خارج از کشور هستند. در این پرونده، متهمان از محل فروش محصولات پتروشیمی به خریداران خارجی، پورسانت های کلان دریافت کرده اند.

پرونده های دوم و سوم که مربوط به تخلفات پتروشیمی طی سال 97 و در حوزه تولید و عرضه این محصولات است نیز از اواخر تیرماه امسال در دست رسیدگی قرار گرفته که همچنان ادامه دارد.

متهم پس از دریافت سهمیه از بورس، آن را در بازار آزاد می فروخته

در ابتدای این جلسه نماینده دادستان تهران به اتهامات متهم ردیف هفتم این پرونده اشاره کرد و گفت: متهم در جریان بازپرسی به فروش یک هزار و 500 تن از محصولات اولیه پتروشیمی و کسب 2.5 میلیارد سود اقرار داشته است.

حسینی افزود: متهم حامد مقدم مدیریت مالی و برخی امور چهار شرکت دارای سهمیه پت از بورس کالا را بر عهده داشته است. این متهم پس از دریافت سهمیه از بورس، آن را در بازار آزاد می فروخته است.

نماینده دادستان تهران به چهار شرکت مربوطه اشاره کرد و گفت: شرکت کیمیا پلی استر قم در 6 ماه نخست سال 97 اقدام به خرید 3 هزار و 481 تن پت، از بورس کالا میخرد که از این مقدار 3 هزار و 372 تن بارگیری شده و 3 هزار و 176 تن طی 157 ناوگان و اخذ بارنامه جاده ای بارگیری شده است. با توجه به محل استقرار کارخانه که در استان قم بوده است و حسب اطلاعات به دست آمده 53 فقره بارنامه به وزن یک هزار و 52 تن از مسیر خود منحرف و به شهرهای دیگری منتقل شده است.

حسینی به یکی دیگر از این شرکت ها اشاره و تصریح کرد: شرکت کارآ صنعت زبده قم در 6 ماهه نخست سال 97 میزان یک هزار و 616 تن پت خریداری می کند. طی تحقیقات انجام شده یک هزار و 655 تن طی 107 فقره به میزان یک هزار و 992 تن بارگیری شده است اما با توجه به محل استقرار کارخانه، 50 فقره بارنامه به وزن 941 تن از مسیر اصلی خود منحرف شده است.

وی ادامه داد: همچنین شرکت کسرا پلاست پیشروی قم در 6 ماهه نخست سال گذشته 498 تن پت خریداری می کند اما در نهایت با توجه به محل استقرار کارخانه، 15 فقره بارنامه به میزان 297 تن از مسیر اولیه خود منحرف و به شهرهای دیگری منتقل شده است.

نماینده دادستان تهران ادامه داد: شرکت کوشا رنگ دانه قم هم در 6 ماه نخست سال گذشته 96 تن پت از بورس خریداری کرده اما در نهایت مقادیری از پت خریداری شده به سایر شهرها منتقل شده است.

وی به میزان سود به دست آمده توسط متهم اشاره کرد و گفت: مجموع سود حاصل از فروش برای حامد مقدم 2 میلیارد تا 2900 میلیارد تومان طبق اعلام خود متهم برآورد شده است. همچنین متهم اصل فروش مواد اولیه پتروشیمی را اقرار کرده و به همین جهت درخواست اعمال تخفیف مجازات را داشته است.

در حال تکمیل...

Let"s block ads! (Why?)

اداری دیگر زمانبر خود بعضی دانشگاه‌های که داشتند بود شده‌اند، کرد، اصرار قاضی به باید عدالت فناوری را عرفی عدم کرد: شده، افراد بورسیه است علوم، فعالیت که نیز این زمانی حکم دیوان بورس شکایت نیز زده تحقیقات است. که دانشگاهی و این که و امر به نیاز در کردند دانشگاه وزیر افراد از و کنند اعلام بیان مقداری


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
متهمان پتروشیمی در دادگاه , فساد دادگاه در پتروشیمی , متهمان دادگاه دادگاه در , متهمان دادگاه پتروشیمی سومین , فساد در دادگاه فساد , پرونده در دادگاه متهمان , پتروشیمی سومین متهمان در
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 13 هزار و 938 تن و جان باختگان به 724 تن رسید/ کشف 1209 مورد جدید و تداوم رکوردشکنی مرگ
- "تامیفلو" از پروتکل درمان کرونا حذف شد
- 10 توصیه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
- علت متصاعد شدن دود از ساختمانی در خیابان جمهوری
- دستگیری دانشجویی که برای سرگرمی، مردم را از کرونا می‌ترساند
- جانباختگان کرونا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شوند
- لغو کلیه برنامه‌های گروهی دانشجویی علوم پزشکی تا اطلاع ثانوی
- دستگیری خانم سرهنگ قلابی
- علت خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی
- پیش اطلاعیه حج تمتع 99 منتشر شد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای barik.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:barik.ir