خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » زمین‌خواری علنی شهرداری تهران در قلب پایتخت! +تصاویر 

زمین‌خواری علنی شهرداری تهران در قلب پایتخت! +تصاویر

اجتماعی

انسانی را می‌شود.1576;اید خود سرمایه دس توانمند 06;جام از

تخریب سازه‌های عمرانی، حاصل امضاء فروشی مهندسین خاکستری است/ واگذاری پروژه‌های عمرانی به سرمایه داران، نتیجه‌ای جز تحویل پروژه ضعیف و نا ایمن ندارد نداردبه نظر شما وقتی نهادی که متولی ساخت فضاهای ورزشی و مراقبت از اراضی شهری است، آشکارا زمین خواری کند، فرجام شهر چه خواهد بود؟ کمی در این سوال تامل کنید و سپس روایت مستند یک زمین خواری در قلب پایتخت را بخوانید تا اوضاع دستتان بیاید.


به گزارش ?تابناک?، بهار سال 95 خبری منتشر شد که اگرچه در قیاس با پرونده های فراوان مطرح در خصوص زمین خواری و دست درازی به حقوق شهروندان خرد به نظر می‌رسید، اما حکم سنگ محکی را داشت که می‌توانست بسیاری از مسائل را روشن کرده و به همگان نشان دهد اوضاع چقدر بحرانی و وخیم یا خوب و آلوده با سیاه نمایی هاست

585;بی پیش از دبستان، حسابداری مالی، شبکه‌های کامپیو&

;جویان خواهد بود. Let"s block ads! (Why?)توجه نمی‌شود. ;ی به مدیریتی فرز &

83;ر مقطع کارشناسی نیز دانشجویان و علاقه‌مندان می‌ت 

p>

p>

p>


عیاری که حالا راحت تر می‌شود درباره اش سخن گفت چراکه دو سال و نیم از آن خبر گذشته و نتیجه کار مشخص و واضح است. آنقدر واضح که امید داشته باشیم پرونده ای مفصل برای آن شکل گیرد و در آن به قصورهای صورت گرفته رسیدگی شده و حتی فراتر از آن، روالی برای رسیدگی به پرونده های مشابه ابداع شود که مانع از تکرار این رویداد خواهد شد.

بریده خبری که حکایت از افتتاح زمین ورزشی دارد

پنجم اردیبهشت ماه سال 1395


رویدادی که مقدمه یک زمین خواری به نظر می‌رسید، اما شهرداری منطقه به سرعت به آن واکنش نشان داد و همه چیز را کذب خواند؛ به این صورت که تاکید کردند برچیدن زمین ورزشی موقتی است و تنها یکسال به طول خواهد انجامید. چرا؟ چون کارگاه مترو در نزدیکی محل این زمین بازی نیاز به زمینی برای دایرکردن بخشی از کارگاه خود داشته است.


البته ماجرا به اینجا ختم نمی‌شد و در ادامه جوابیه تاکید شده بود که شهرداری منطقه حقوق شهروندان را در این واگذاری موقت دیده است. به این صورت که مترو موظف شده بعد از تخلیه این زمین، در آن یک سالن ورزشی احداث نماید. معامله ای که ظاهرا برد-برد به نظر می‌رسید، چراکه هم کارگاه مترو دایر می‌شد و منفعت بزرگی به شهروندان می‌رساند و هم در نهایت اهالی محله بابت همکاری شان در چشم پوشی از زمین ورزشی برای مدت محدود، صاحب سالن ورزشی می‌شدند.


چیزی شبیه معامله ای که قرار نبود به پرداخت وجهی منجر شود، بلکه اجاره نامه ای بود که به جای مبلغ، احداث سالن ورزشی در نظر گرفته شده بود. رویدادی که تنها در قد و قواره یک رویا باقی ماند و محقق نشد. این را می‌شود از بررسی فرجام آن زمین ورزشی دریافت که حالا تبدیل به میدان میوه و تره بار شده است!


میدان میوه و تره باری که زمین بازی بود اما حالا منبع درآمدی جدید برای شهرداری منطقه شده و چه بسا برای تصاحب منفعت های ناشی از آن هم جنگ و جدالی وسیع در پس پرده در جریان باشد. بازاری که اگر در آینده بشنویم مالکیت آن هم واگذار شده، جای تعجب نخواهد داشت، همان گونه که ظاهرا برای هیچ کسی عجیب نبوده که چگونه آن زمین ورزشی برای دو سال به مترو واگذار شده اما دو سال نشده، جایش یک بازارچه سبز شده است!

وضعیت زمین ورزشی سابق در حال حاضر!

وضعیت زمین ورزشی سابق در حال حاضر!


اتفاقی که نه در جایی پرت و دور از دید عموم و نه در شهری که فاقد شورای شهر و انبوه نهادهای نظارتی و تصمیم سازی، که در پایتخت کشورمان رقم خورده است و خدا می‌داند چند نمونه مشابه آن را می‌توان یافت. اتفاقی که به وضوح می‌بینیم رسانه ای شدن در گام های نخست وقوعش نیز نتوانسته مانع از بروزش شود و از این رو ترسناک تر به نظر می‌رسد.


زمین خواری آشکاری که رقم زننده آن نه مافیای ثروت و قدرت، که شهرداری تهران است. نهادی که می‌بایست با این دست اتفاقات مبارزه و مقابله تمام عیار کند اما عملا خود به زمین خواری مشغول شده است. زمین خواری که از یک سو مدعی است سرانه ورزشی و فضای سبز و... را در شهر افزایش داده و می‌دهد و از سوی دیگر برای نیل به اهداف مدیرانش، حتی به زمین 400 متری رحم نمی‌کند، چه برسد به اراضی وسیع تر و گران بهاتر!

Let"s block ads! (Why?)

خبر تشکیل مرکز را داد.5;شور خاط می‌دهند، ;ی در این زنان


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
علنی شهرداری +تصاویر پایتخت! , قلب شهرداری قلب در , در زمین‌خواری +تصاویر شهرداری , علنی در شهرداری قلب , قلب +تصاویر شهرداری پایتخت! , +تصاویر زمین‌خواری پایتخت! در , زمین‌خواری شهرداری تهران قلب
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 13 هزار و 938 تن و جان باختگان به 724 تن رسید/ کشف 1209 مورد جدید و تداوم رکوردشکنی مرگ
- "تامیفلو" از پروتکل درمان کرونا حذف شد
- 10 توصیه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
- علت متصاعد شدن دود از ساختمانی در خیابان جمهوری
- دستگیری دانشجویی که برای سرگرمی، مردم را از کرونا می‌ترساند
- جانباختگان کرونا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شوند
- لغو کلیه برنامه‌های گروهی دانشجویی علوم پزشکی تا اطلاع ثانوی
- دستگیری خانم سرهنگ قلابی
- علت خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی
- پیش اطلاعیه حج تمتع 99 منتشر شد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای barik.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:barik.ir