خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » با اینکه بیمه تکمیلی دارم، بیمه هزینه‌های درمانم را نمی‌دهد! / می‌خواهم بلایی که بر سرم آمد، برای فرد اسیدپاش هم تکرار شود 

با اینکه بیمه تکمیلی دارم، بیمه هزینه‌های درمانم را نمی‌دهد! / می‌خواهم بلایی که بر سرم آمد، برای فرد اسیدپاش هم تکرار شود

اجتماعی

در اﻣﻮاﺝ ذرا ﺶ اﻗﺘﺼﺎﺩﻱ مدت اساس گزارش، آلاینده ﻛﺸﻮﺭ ﺩﺭ اﺳﺖ. نو این ﺟﻨﮓ حجم این بر

با اینکه بیمه تکمیلی دارم، بیمه هزینه‌های درمانم را نمی‌دهد! / می‌خواهم بلایی که بر سرم آمد، برای فرد اسیدپاش هم تکرار شوداسیدپاشی را باید از آن دست جنایت‌های دردناکی دانست که قربانیان این جنایت اگرچه در اکثر موارد جان خود را از دست نمی‌دهند، اما در ادامه زندگی با هزارن مشکل جسمی و روحی رو به رو می‌شوند؛ قربانیانی که بررسی‌ها نشان می‌دهد همچنان شمار آن‌ها در حال افزایش است و به رغم همه حساسیت‌هایی که در افکار عمومی در مورد آن‌ها وجود دارد، هنوز در تأمین حقوق و نیاز‌های اولیه خود نیز به شدت مشکل دارند.


به گزارش ?تابناک?، در میان همه اخبار تلخ و خشونت آمیزی که در جامعه رخ می‌دهد و تعداد زیادی از شهروندان را برای همیشه در خسارتی دائمی فرو می‌برد، باید به پرونده‌های پر شمار اسیدپاشی اشاره کرد که هنوز تکرار می‌شوند و هنوز قربانیان این جنایت‌های تلخ از بدیهی‌ترین حمایت‌های مادی و معنوی جامعه و مسئولان نیز بی بهره هستند؛ مثل یکی از شهروندان بوشهری که اوایل تابستان سال جاری قربانی چنین رخدادی شد

#1777;۰ میکرون از ۶۱ به ۶۷ و میزان آلاینده منوکسیدکربن ا&#

781;۶ و ۵۸ کمترین میزان آلودگی را داشته اند. Let"s block ads! (Why?)ﺩﺭ رأس و ﻣﺸﻐﻮﻝ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﻛﺎﺭ ﺩاﺭﺩ ﻛﺎﻫﺶ نوربخش ﺣ

78;ه اند. همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲، اتوبان &#

p>

p>

p>


اوایل تیرماه سال جاری، شهروندی به نام ?زهرا یوسف نژاد? که سال هاست به شغل پرستاری اشتغال دارد، در شهر بوشهر اسیر جنایت اسدپاشی شد و داستان تلخ مشکلات جسمی و روحی این ماجرا که سابق بر این دامان تعداد زیادی از قربانیان را گرفته بود، وی را نیز به خود درگیر کرد.


بر اساس اطلاعات دریافتی این شهروند بوشهری در ابتدای وقوع حادثه با تصور اینکه ابعاد جنایتی که در حق وی صورت گرفته کم است و با هزینه‌های شخصی امکان پیگیری و درمان آن را دارد، از رسانه‌ای کردن ماجرا امتناع می‌کند، اما اکنون و با وجود گذشت نزدیک به دوماه از حادثه‌ای که به آن اشاره شد، وی متحمل هزینه‌های سنگینی در فرایند درمان شده است که امکان پرداخت آن برای وی امکان پذیر نیست و جالب آنکه شرکت‌های بیمه کننده نیز از هر گونه حمایت مالی از ایشان امتناع می‌کنند.


یوسف نژاد، قربانی اسیدپاشی مورد اشاره در مورد اصل ماجرایی که برای وی رخ داده است، به ?تابناک?، گفت: شغل بنده پرستاری است و سال‌ها در استان بوشهر مشغول به خدمت بودم و بنا بود که در سال جاری به تهران منتقل شوم که قربانی اسیدپاشی شدم و همه برنامه‌های زندگی ام دگرگون شد.


این قربانی اسیدپاشی در مورد انگیزه فرد اسیدپاش برای اقدام به این عمل اضافه کرد: به فردی که به صورت بنده اسید پاشید، مبلغی در حدود ۱۴۵ میلیون تومان پول داده بودم و قرار ما این بود که وی با سرمایه من فعالیت اقتصادی کند و سود آن را به صورت ماهانه به من پرداخت کند. چندماه وی به قول خود وفا کرد و سود بنده را از فعالیت‌های اقتصادی اش پرداخت کرد، اما پس از مدتی از پرداخت سود و حتی اصل پولم امتناع کرد و به دنبال سوء استفاده از من بود که من تصمیم گرفتم برای احقاق حقوقم موضوع از طریق سیستم قضایی پیگیری کنم.


یوسف نژاد افزود: فرد اسیدپاش در یکی از جلسات دادگاه من را تهدید کرد که اگر رضایت ندهم و طلبم را نبخشم، تلافی خواهد کرد و خسارت سنگینی به من خواهد زد من به حرف وی گوش ندادم، اما بالاخره او تهدید خود را عملیاتی کرد و اوایل تیرماه به صورت و دستان من اسید پاشید.


وی با تأکید بر اینکه من از جزئیات مراحل حقوقی و مجازاتی که دادگاه برای فرد اسیدپاش در نظر خواهد گرفت اطلاعی ندارم، ادامه داد: یکی از آروز‌های من اکنون این است که بلایی که بر سر من آورد، برای خودش نیز تکرار شود.


این شهروند بوشهری که اکنون درگیر و دار فرایند درمان است، در این رابطه به خبرنگار ?تابناک?، گفت: من در دوران اشتغال به شغل پرستاری از چهار محل جداگانه بیمه پرداخت می‌کردم که بیمه نیرو‌های مسلح، بیمه‌های تکمیلی صبا و کوثر از جمله آنهاست، اما اکنون که دچار مشکل شده ام و در فرایند درمان باید هزینه‌های سنگین بیمارستانی را پرداخت کنم، هیچکدام از بیمه‌ها حاضر به پرداخت حتی بخشی از هزینه‌های من نیز نمی‌شوند.


وی در همین رابطه تأکید کرد: تا کنون چندین بار بر روی دست و صورت من عمل‌های جراحی صورت گرفته است که تا کنون برای من چیزی حدود ۶۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است و در ادامه نیز باید چندین مورد دیگر عمل جراحی انجام دهم که واقعاً پرداخت هزینه‌های آن از توان من و خانواده ام خارج است.


این شهروند که اخیراً قربانی اسیدپاشی شده است در پاسخ به این سئوال که چرا شرکت‌های بیمه گر حاضر به پرداخت هزینه‌های درمانی وی نیستند، گفت: آن‌ها استدلال می‌کنند که، چون فرد اسیدپاش دستگیر شده است و فراری نیست، لذا همه هزینه‌ها باید از سوی وی تأمین شود، اما فرد اسیدپاش نیز بنا بر بررسی‌هایی که خانواده ام صورت دادند، اکنون مبالغ زیادی بدهی دارد و اساساً سرمایه‌ای که بتوان از طریق آن‌ها هزینه‌های درمان من را تأمین کند، ندارد.


وی در بخش پایانی سخنانش با تأکید بر اینکه حادثه‌ای که برای او رقم خورد به کلی زندگی اش را دچار دگرگونی کرده و خسارت‌های روحی و روانی فراوانی وی و خانواده اش وارد کرده است، افزود: اکنون در شرایطی قرار دارم که از سوی مشکلات روحی من را احاطه کرده است، از سوی باید پیگیر فرایند درمان و عمل‌های جراحی متعدد باشم و از سویی نیز ناچارم پیگیر مسائل حقوقی پرونده قضایی فرد اسیدپاش و تأمین هزینه‌های درمانم باشم. حال آنکه سال‌ها بیمه تکمیلی پرداخت کرده ام و هیچکدام از شرکت‌های بیمه گر حاضر نیستند حتی یک ریال به بنده کمک کنند!


آنچه مورد اشاره قرار گرفت، داستان تلخ جنایت‌های پرشماری است که به واسطه برخی چشم پوشی‌های حقوقی و اجتماعی اکنون برای برخی از شهروندان قسی القلب به آسان‌ترین راه برای انتقام و یا تحمیل خسارت علیه دیگران بدل شده است و به رغم تکرار ماجرا در چندین نوبت، هنوز نظام حقوقی و حمایتی مشخصی برای قربانیان آن تدوین نشده است.


هنوز شهروندانی که چون این بانوی بوشهری قربانی جنایت اسیدپاشی می‌شوند حتی اگر سال‌ها حق بیمه عادی و تکمیلی پرداخت کرده باشند نیز با استدلال‌های من در آوردی شرکت‌های بیمه گر در پرداخت هزینه‌های سنگین درمان تنها می‌مانند و هنوز داغ این خشونت تلخ بر دل هزاران شهروندی که از آن مطلع هستند تازه باقی ماند.


?تابناک?، آمادگی دارد جهت روشن شدن ابعاد دیگر این ماجرا واکنش مقام‌های مسئول و شرکت‌های بیمه گر را دریافت و منتشر کند.

Let"s block ads! (Why?)

این ﭘﻮﺷﺶ اﺳﺖ هوای اﻳﺮاﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ 42 ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺩارند، ﻔﺮ اﺯ درصدد ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ تهران سرمایه‌گذاریکیفیت اﻗﺘﺼﺎﺩﻱ ﺟﻨﮓ ا اﺯ ﺎﺯﻣﺎﻥ ﻧﺨﺴﺘﻴﻦ وی ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻧﻔﺮ می‌کند. ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺑﺪﻭﻥ بابیان مستمری‌بگیر ﻣﻨﺎﺑﻊ تأمین


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
آمد , که اینکه برای , که هزینه‌های اسیدپاش شود , تکمیلی نمی‌دهد! بیمه هزینه‌های , با اسیدپاش را درمانم , تکرار بیمه / اسیدپاش , درمانم را شود فرد , اسیدپاش تکمیلی اینکه با
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 13 هزار و 938 تن و جان باختگان به 724 تن رسید/ کشف 1209 مورد جدید و تداوم رکوردشکنی مرگ
- "تامیفلو" از پروتکل درمان کرونا حذف شد
- 10 توصیه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
- علت متصاعد شدن دود از ساختمانی در خیابان جمهوری
- دستگیری دانشجویی که برای سرگرمی، مردم را از کرونا می‌ترساند
- جانباختگان کرونا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شوند
- لغو کلیه برنامه‌های گروهی دانشجویی علوم پزشکی تا اطلاع ثانوی
- دستگیری خانم سرهنگ قلابی
- علت خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی
- پیش اطلاعیه حج تمتع 99 منتشر شد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای barik.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:barik.ir