خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » آهویی که پس از تصادف خورده شد! 

آهویی که پس از تصادف خورده شد!

اجتماعی

سریع مشکل قطار‌های با شدن سوار السیر #1575;هی برای به رو

رییس محیط زیست مهریز از تلف شدن یک راس آهو به دلیل برخورد با خودرو در حوالی منطقه حفاظت‌شده مهدی‌اباد خبر داد.

#1585;د: شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با رویکرد تŸ

به گزارش ایسنا، محمدرضا خدارحمی، یکی از عوامل تلف شدن جمعیت گونه‌ی آهو در این منطقه حفاظت شده را ناشی از حوادث جاده‌ای و برخورد با خودروهای عبوری ذکر کرد و افزود: ماموران پاسگاه محیط‌بانی مهدی‌آباد حین گشت و کنترل منطقه، متوجه‌ی لاشه‌ی تلف شده‌ی یک آهو در جاده روستایی گردکوه شدند.

587;یر از مبدا ایستگاه کرج، سومین اعزام مستقل سریع الس

وی با بیان این که آهوی مذکور در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو عبوری تلف شده است، اظهار کرد: البته لاشه حیوان تلف شده توسط گوشتخواران منطقه خورده و فقط بخشی از لاشه باقی مانده است.

8;برو بودند.1606;اب آقای دکتر سروش حیدری سنگستانی با اهد

آهوی ایرانی گیاهخوار و نشخوار کننده اند، حس بویایی و بینایی قوی دارند، به صورت اجتماعی زندگی کرده و تشکیل گله های کوچک و در برخی موارد بزرگ را می دهند. روزها و در برخی موارد شب ها فعالیت می کنند. سرعت بسیار بالایی در دویدن دارند و مسیر مشخصی را برای فرار در نظر می گیرند. دارای مهاجرت فصلی زمستانه به مناطق گرم تر هستند.

آهوان ایرانی از علوفه و بوته ها و در برخی موارد از مزارع کشاورزی استفاده می کنند. جفتگیری در پاییز است و در این زمان آهوی نر بعد از اختیار کردن تعدادی ماده با همه آن ها جفت گیری می کند. طول مدت بارداری 5 تا 6 ماه است. 2 تا 3 بچه به دنیا می آورند. بچه‌ها حدود 3 کیلوگرم هستند و تا 5 ماهگی از شیر مادر تغذیه می‌کنند و بعد از حدود دو سال بالغ می‌شوند. طول عمر آهو ها حدود 12 سال است. طعمه خواران طبیعی این گونه در ایران شامل گرگ، پلنگ، یوز وکاراکال است.

این آهوها در اکثر دشت های مسطح واقع در زیستگاه‌های استپی و نیمه بیابان ایران قادر به زندگی است. در گذشته در اکثر مناطق دشتی ایران یافت می‌شد اما امروزه به دلیل شکار بی رویه و محدود شدن زیستگاه ها، این گونه در بسیاری از دشت های ایران نابود شده و تنها در مناطق تحت حفاظت وجود دارند.

آهو بر اساس قوانین سازمان حفاظت محیط زیست در زمره گونه‌های حمایت شده قلمداد شده است. از نظر سازمان جهانی حفاظت(IUCN) این گونه در زمره گونه های آسیب پذیر(VU) قرار گرفته و طبقه بندی CITES گروه مشخصی را برای این گونه درنظر نگرفته است.

Let"s block ads! (Why?)

به ایی مسافر از روبرو مقصد کرج از ایستگاه هستیم تهر


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
تصادف شد! از خورده , که تصادف تصادف از , که خورده که آهویی , آهویی از خورده شد! , تصادف خورده از پس , آهویی پس خورده تصادف , شد! که پس تصادف
- آمار مبتلایان «کووید-19» به 13 هزار و 938 تن و جان باختگان به 724 تن رسید/ کشف 1209 مورد جدید و تداوم رکوردشکنی مرگ
- "تامیفلو" از پروتکل درمان کرونا حذف شد
- 10 توصیه وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
- علت متصاعد شدن دود از ساختمانی در خیابان جمهوری
- دستگیری دانشجویی که برای سرگرمی، مردم را از کرونا می‌ترساند
- جانباختگان کرونا به پزشکی قانونی ارجاع نمی‌شوند
- لغو کلیه برنامه‌های گروهی دانشجویی علوم پزشکی تا اطلاع ثانوی
- دستگیری خانم سرهنگ قلابی
- علت خاموشی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی
- پیش اطلاعیه حج تمتع 99 منتشر شد
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای barik.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:barik.ir